Müşteri Destek Hattı: 0312 241 54 05     |     destek@bfc.com.tr

2014 Avrupa Bulut Ödülleri

Ana Sayfa

Eğitimler

Özel Çözümler

Hakkımızda

İletişim

2014 Avrupa Bulut Ödülleri

Avrupa'nın en büyük “Bulut Bilişim” organizasyonu olan Euro Cloud'un Avrupa çapında düzenlediği Avrupa Bulut Ödülleri’nin (Euro Cloud Awards) Türkiye finalinde sona gelindi. Türkiye'de ikinci kez düzenlenecek ödül töreninde ilk sırada yer alan şirketler, ülkemizi Lüksemburg'daki Euro Cloud Award'da temsil etme imkanı bulacaklar.

 

BFC Bilişim’in co sponsorluğunda düzenlenen ödül töreni şimdiden Türkiye’nin en büyük bilişim organizasyonları arasında yerini aldı. Avrupa’da bulut bilişimle ilgili şirketlerin üye oldukları ve ulusal organizasyonların katılımıyla oluşan EuroCloud, her yıl Bulut Bilişim Ödülleri veriyor. En başarılı uygulama ve teknolojilerin ödüllendirildiği organizasyonda, önce ülkelerdeki Euro Cloud kuruluşları tarafından ulusal çapta gerçekleştiriliyor. Kazananlar ise Lüksemburg'daki Avrupa Finali'ne katılmaya hak kazanıyorlar.

 

Bulut bilişim konusunda hizmet alan, hizmet veren ve teknoloji geliştiren şirketlerin katıldığı ödül töreninde, Türkiye'yi Avrupa'da temsil edecek şirketler 5 kategoride büyük jürinin değerlendirmesiyle belirlendi.

 

22 Eylül Pazartesi günü saat 9.00'da Wyndham İstanbul Levent Oteli'nde başlayan, 2014 Avrupa Bulut Ödül Töreni büyük bir dinleyici katılımla gerçekleşti.

 

Organizasyonun co sponsorlarından BFC Bilişim’in Genel Müdürü Suphi Çeviker yaptığı açılış konuşmasında, bulut sektörünün Türkiye'de emekleme safhasında olduğunu vurgulayarak yapılan yatırımlarla kısa zamanda hızlı bir ivmenin yakalanabileceğinin altını çizdi.

 

Çeviker, sektörde yaşanan değişimi ise şöyle özetledi: “Bulut bilişim artık şirketlere sadece büyük firmaların yapabileceği yatırımları, küçük çaplı işletmelerin de daha düşük maliyetlerle elde edebileceklerini gösterdi. Özellikle KOBİ'lere yönelik geliştirdiğimiz ürünlerimizde şahit olduk ki, firmalar bulut bilişim teknolojisine geçtikten sonra kendi işlerine daha verimli bir şekilde odaklanıp işletmelerini çok kolay yönetebiliyorlar. Kısacası bulut teknolojisi kendi artı değerini de oluşturuyor. Biz de BFC Bilişim olarak her zaman KOBİ’lerin yanında bulunacağımızın altını önemle çiziyorum."

 

Türkiye’yi Temsil Edecek 6 Girişim

 

60 firmanın başvuru yaptığı Avrupa Bulut Ödülleri’nde sektörün önde gelen CEO ve yöneticileri tarafından jüri değerlendirmesi sonucu açıklanan 6 girişim ise şöyle sıralandı.

 

En İyi Kamu Yönetimi Örnek Vakası: Sii Litera Bilişim Teknolojileri

Bulut Hizmeti Sağlayıcıları: Solvoyo

Bulut Hizmeti Sağlayıcıları: DorukCloud

Start-Up CSP: HotelRunner ürünüyle Cloudarena

Start-Up CSP: Sentio Bilişim

Yılın Bulut Hizmet Müşterisi: Migros

2010 yılında tüm altyapısını tamamlayarak Ankara’den yola çıkan BFC Bilişim, “Bulut Teknolojisi”ni başta Türkiye olmak üzere dünya çapında daha işlevsel hale getirmek için yatırımlarına devam ediyor. BFC Cloud, Sanal Sunucu, Dedicated Sunucu ve E-Ticaret ürünleri ile tüm sektörlerin yanında.

Sosyal Medya

Hakkımızda

© 2014 BFC Bilişim. Tüm hakları saklıdır.

Tasarım: Karemedya